Własnym autem na lotnisko

Fakt, że na wczasy wybieramy się dziś coraz częściej samolotem jest zrozumiały. Chyba nikt nie ma bowiem wątpliwości, że podróż lotnicza jest dosyć komfortowa i dotyczy to nie tylko klasy biznesowej, ale nawet ekonomicznej czy też podróży z wykorzystaniem tanich linii lotniczych. Ponadto nie można zapominać też i o tym, że taka podróż jest znacznie szybsza. Pod względem prędkości z samolotem nie może równać się żaden inny środek transportu, czy to samochód, pociąg czy autobus.

Skoro jesteśmy już przy samochodach, zaznaczmy, że bardzo często na lotniska dojeżdżamy własnym środkiem transportu, po czym auto takie chcemy gdzieś zostawić. Nie jest tajemnicą, że bardzo często stawiamy tutaj na parking, który znajduje się zaraz przy lotnisku. Doskonałym jego przykładem jest na przykład parking Atmosfera położony zaledwie 100 m od lotniska Katowice-Pyrzowice. O nim więcej dowiecie się z zakładki www.atmosfera.eu/parking-24.html. Skupmy się natomiast na takich obiektach w ujęciu ogólnym i spróbujmy wymienić wszystkie zalety, które wiążą się z zostawianiem samochodów na parkingach przy lotniskach.

Bez drugiego kierowcy

Dawniej przy podróży na lotnisko wiele osób korzystało z uprzejmości kogoś z rodziny lub przyjaciół, angażując ich w dowóz na lotnisko. Obecnie, kiedy to parkingi przy portach lotniczych są już tak liczne, nie ma takiej potrzeby. Jest to o tyle istotne, że na przykład przy rodzinie składającej się z pięciu osób i dojazdu zwykłym 5-osobowym samochodem angażowanie kogoś z zewnątrz było dość kłopotliwe. Albo łamaliśmy bowiem prawo, jadąc w szóstkę, albo szukaliśmy kogoś z pojazdem, który może zabrać większą liczbę osób. Skoro dziś możemy skorzystać z parkingów, nic takiego robić nie musimy.

Niższe ceny

Sporym plusem takich parkingów są również niższe ceny. Jeszcze kilka lat temu parkingi takie były droższe. Wynikało to jednak z ich mniejszej liczby. Ponadto nie zapominajmy, że i loty pasażerskie nie były wówczas jeszcze tak powszechne, jak ma to miejsce obecnie. Dziś ceny są już stosunkowo niskie, bo nie można powiedzieć, że wydatek rzędu 100 zł za przechowywanie auta przez dwa tygodnie jest nie do przyjęcia.

Komfort

Na koniec wspomnijmy jeszcze o komforcie. Nie tylko podczas podróży na lotnisko, ale i w drodze powrotnej. Zaraz po przylocie nie musicie czekać na taksówkę czy kogoś z rodziny. Wystarczy udać się na parking i odebrać swoje auto, po czym skierować do domu.

Czy ktoś z Was ma jeszcze wątpliwości co do tego, że pozostawienie auta na parkingu jest opłacalne?