Samochód u mechanika

Olga (23 lata): swój samochód mam od niedawna, ciężko na niego pracowała, ma już swoje lata, bo to 17 letnia Toyota, jednak uwielbiam Toję ponad wszystko i gdy tylko zauważę, że coś z nią nie tak, oddają ją to sprawdzonego mechanika. Najczęściej okazuje się, że są to niewielkie usterki, albo np. trzeba wymienić płyny, nie mam ani możliwości, ani umiejętności, by robić to sama, dlatego o wiele bezpieczniejszym w mojej opinii rozwiązaniem jest oddanie Toji w ręce fachowców.

Olgierd(18 lat): w zasadzie to nie mam własnego samochodu, ten którym jeżdżę to samochód mojego dziadka, stary wysłużony Volkswagen, kiedyś kupię sobie własny, nowiutki samochód, ale dopiero niedawno zdałem prawo jazdy, a dzięki dziadkowi mogę ćwiczyć moje umiejętności. Mamy z dziadkiem prosty układ, on daje mi samochód i płaci za benzynę, a ja się zajmuję wszystkimi naprawami. Kończe właśnie technikum mechaniczne i wiele rzeczy przy samochodzie robię sam, ostatnio na przykład wymieniałem olej hydrauliczny, kupiłem go przez internet tutaj – olej hydrauliczny. Poszło mi szybko i sprawnie, a dziadek był bardzo zadowolony.

Arleta (34 lata):w swoim życiu miałam już 5 różnych samochodów, staram się w miarę możliwości małe naprawy wykonywać sama. Umiemi pouzupełniać każdy rodzaj płynów i olejów w samochodzie, wymienić filtry powietrza, filrty paliwa, itp. Zdarzyło mi się też wymieniać świece i klocki hamulcowe. Prawdę powiedziawszy pierwsze tego typu naprawy robiłam oglądając w internecie filmiki jak to powinno być zrobione, okazało się, że to dobre źródło informacji i teraz sama potrafię zrobić przy swoim samochodzie wiele rzeczy.

Wincenty (63 lata): prawdę powiedziawszy samochód zawsze traktowałem jako narzędzie, jego powinnością jest przewieźć mnie z punktu A do punktu B, nigdy nie lubiłem paprać się w tych wszystkich smarach, teraz mam też swoje lata i tego typu pracę są dla mnie coraz trudniejsze do wykonania, dlatego gdy mam jakikolwiek problem z samochodem, od razu odwożę go do warsztatu samochodowego, żeby zajęli się nim specjaliści.