Najlepsze płyny do chłodnic

Płyn do chłodnicy jest bardzo ważnym elementem w samochodu. Jego brak lub nieodpowiedni poziom może przynieść negatywne efekty, ponieważ każdy silnik do prawidłowej pracy potrzebuje odpowiedniej temperatury, który zapewnia układ chłodzenia. W związku z tym, na rynku znajdziemy masę różnych produktów, ale oczywiście nie zawsze wiemy na jaki się zdecydować. W związku z tym przedstawiamy ranking najlepszych (naszym zdaniem) płynów do chłodnic.

Prestone

Jest to zdecydowanie lider w produkcji płynów do chłodnic. Prestone jest amerykańską marką, która podbiła rynek na całym świecie. Płyny tej marki to na pewno strzał w dziesiątkę, ponieważ mamy zapewnioną gwarancję niezawodności. Dzięki doświadczeniu w branży, płyny te mają wydłużony okres sprawnej eksploatacji. Dzięki specjalistom z branży, firma Preston może poszczycić się tym, że temperatura wrzenia ich płynów wynosi aż 129 stopni Celsjusza. Posiadają oni również opatentowany innowacyjny system E-Z Pou, który minimalizuje ryzyko wylania się płynu podczas użytkowania.

Borygo

Płyny chłodnicze tej firmy są najczęściej kupowanymi w Polsce, a wszystko dlatego, że mamy do czynienia z liderem w branży chemii motoryzacyjnej w naszym kraju. Płyny tej firmy mają za założenie wydłużyć żywotność samochodu, a producent daje gwarancje, że ochroni on nasz silnik nawet do 250 tys. km.

Dynagel

Płyny do chłodnic Dynagel 200 są produktem firmy Autoland, a w związku z tych jest to kolejny przedstawiciel polskiego rynku. Płyn ten charakteryzuje się przede wszystkim spora elastycznością wobec silników. Oprócz tego można go mieszać z innymi płynami, co ułatwi uzupełnienie zbiornika jeśli kupiliśmy używany samochód. Jest to bardzo ważna cecha, ponieważ rozpoznanie poprzedniego płynu za pomocą koloru jest niebezpieczne.

Febi Bilstein

Jest to firma, która produkuje płyny do chłodnic na potrzeby nowych pojazdów z fabryki. Jest to bardzo dobra opcja dla kierowców, którzy szukają produktów bardzo zbliżonych do tych oryginalnych. Na pewno kusząca dla kierowców będzie cena, ponieważ jest ona całkiem konkurencyjna, niż w przypadku innych firm.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania płynów chłodniczego?

Pamiętajmy podczas robienia zakupów, że nie liczy się tylko marka, a kluczowa powinna być zgodność płynu ze standardami i normami, które zostały wskazane przez producenta samochodu. Oprócz tego należy regularnie sprawdzać poziom płynu i uzupełniać go, ponieważ ich brak może przynieść fatalne skutki. Najlepiej będzie jeśli wyposażymy się w odpowiedni zapas, który będziemy mieć zawsze w garażu.