Jak dostarczyć samochód do skupu aut?

Nie ulega wątpliwości, że skupów samochodów w Polsce nie brakuje. W zasadzie możemy je znaleźć w każdym mieście bez wyjątku. Oczywiście nie może nas to w żadnym wypadku dziwić. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że w Polsce bardzo dobrze wypada sprzedaż aut używanych. W związku z tym, że wielu Polaków nie stać na samochód nowy prosto z salonu muszą oni zdecydować się na pojazd z rynku wtórnego. Co ważniejsze wiele takich aut sprowadzanych jest do Polski z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy innych krajów. Oczywiste jest, że takie pojazdy, które mają po kilka czy kilkanaście lat zdecydowanie częściej dotykają wszelkiego rodzaju usterki. Jeśli jesteśmy już przy awariach, niekiedy są one na tyle kosztowne, że naprawa takich samochód jest nieopłacalna. Wówczas samochód taki trzeba odsprzedać do skupu. Jak go tam dostarczyć?

Dostarczenie na własną rękę

W pierwszej kolejności taki samochód na skup dostarczyć można oczywiście na własną rękę. Jednakże takie coś ma miejsce dość rzadko. Dlaczego? Sprawa jest prosta. Jeśli samochód jest „na chodzie” większość nie chce go odsprzedawać za znacznie niższą cenę na skupie i woli poszukać dla niego kolejnego właściciela. Niekiedy jest to jednak trudne, ale jeżeli nie goni nas czas, warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić. Jeśli nie przynosi to żadnego efektu, należy udać się na skup. Wcześniej warto jednak znaleźć pomiot, który za taki pojazd zaoferuje nam najwięcej. Oczywiście tutaj bardzo pomocny jest internet. Obecnie każdy sprawny skup samochodów oferuje wycenę online na bazie rocznika, modelu czy zdjęć. Oczywiście finalna cena może się nieco różnić, ale właściciel pojazdu ma jakieś rozeznanie.

Laweta samochodowa

Jeśli pojazd jest niesprawny i nie ma możliwości dojechania nim do skupu, zawsze możemy skorzystać z transportu oferowanego przez taki podmiot. Każdy szanujący się skup aut ma w swoim posiadaniu lawetę, którą dojeżdża do Klienta, aby odebrać taki pojazd. Oczywiście cena będzie wówczas nieco niższa, ale jest to dobra alternatywa, jeśli pojazd nie jest w stanie po drogach poruszać się samodzielnie.