Dlaczego warto zostawić samochód na parkingu strzeżonym?

Coraz cieplej i coraz bliżej wakacje. Możliwe, że już masz plany na wakacje, a jeśli nie, to na pewno rozglądasz się za jakimiś wycieczkami. Prawdopodobne jest, że przez myśl przejdzie Ci lot samolotem. Zdecydowanie jest to dobry wybór, ale pewnie pojawi się w Twojej głowie jedno z popularnych pytań.

Gdzie zostawić samochód?

Jeśli zdecydujesz się na ten środek transportu, to początkowo możesz mieć wątpliwości, czy jest to dobra decyzja. W końcu zostawisz swój samochód na kilka dni (albo tygodniu) bez właściciela. Dobrą opcją jest zostawienie samochodu na parkingu strzeżonym. Należy jednak pamiętać, że istnieje różnica między parkingiem strzeżonym i dozorowanym. Skutkiem takiej niewiedzy może być odmowa wypłacenia odszkodowania np. w przypadku kradzieży lub zniszczenia samochodu.

Pośpiech nie sprzyja

Chociaż nie zawsze je lubimy, ponieważ liczą się ze sporym wydatkiem, to jesteśmy zmuszeni, aby zostawić samochód na parkingu strzeżonym lub dozorowanym. Niestety dodatkowo, bardzo często się spieszymy i nie czytamy regulaminów, które obowiązują na parkingach. Według specjalistów, jest to karygodny błąd, ponieważ bardzo często wiąże się z wyrzuceniem pieniędzy w błoto, ponieważ tylko nam się wydaje, że zostawiliśmy samochód w bezpiecznym miejscu. W związku z tym, warto rozejrzeć się po placu parkingowym, zanim zostawimy tam samochód na kilka dni. Jeśli ciągle szukacie, możecie zwrócić uwagę na ten parking –  parking przy lotnisku Pyrzowice.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze parkingu?

Jeśli planujemy zostawić samochód na dłużej niż dzień, warto wcześniej się przejechać na upatrzony parking i sprawdzić jak jest zabezpieczony. Parkingi strzeżone zobowiązane są do posiadania specjalnej tablicy informacyjnej. Dodatkowo dobrze wybrać takie miejsce, gdzie oprócz strażnika w budce, jest szlaban, ogrodzenie, monitoring oraz ochrona, która porusza się po parkingu. Wybierajcie parkingi strzeżone, ponieważ są one dla Nas gwarancją, że gdy wrócimy, samochód będzie w stanie nienaruszonym.

Zniszczenie samochodu

Jeśli mimo zostawienia samochodu na parkingu strzeżonym zastaniecie zniszczony samochód, lub co gorsza, zostanie on skradziony, to nie musimy martwić się o odszkodowanie. W takim przypadku, właściciel parkingu ponosi odpowiedzialność za szkodę i możemy zażądać odszkodowanie. Takiej gwarancji nie mamy jeśli zostawimy samochód na parking dozorowany. Tam nie oddajemy samochodu na przechowanie, tylko wynajmujemy powierzchnię na której zostawimy samochód.