Dlaczego warto dbać o chłodnie w samochodach dostawczych?

W obecnych czasach transport produktów konsumpcyjnych jest niesamowicie ważny. Importujemy owoce i warzywa z Hiszpanii czy Grecji, czy zaopatrujemy sklepy wielkopowierzchniowe w nabiał, czy mrożonki. Cały ten asortyment przewożony jest w naczepach chłodniczych w kontrolowanej temperaturze.

Kluczowy jest serwis naczep chłodniczych tak, aby zawsze były w stu procentach sprawne, bo przecież nie chcemy oddać do utylizacji 24 ton spleśniałego melona. Należy dbać o szczelność zabudowy czy podłogi. Zdarza się, że ściana zostanie uszkodzona przez wózek widłowy podczas załadunku lub rozładunku i wtedy zostaje tylko naprawa chłodni w specjalistycznym zakładzie. Wielu klientów wymaga perfekcyjnie przygotowanych zestawów: nie mogą być brudne w środku czy posiadać niesprawny agregat.

Nawet same tylne drzwi mają swoje specjalne zabezpieczenia i zamki, które muszą być w nienagannej kondycji. Dlatego tak ważne jest okresowo i regularnie robić kompleksowy serwis naczep chłodniczych, a przewoźnicy, którzy chcą podbijać rynki europejskie powinni o tym szczególnie pamiętać.

https://hydroexpert.eu/